Tuňákový dip z časopisu Raketa (giveaway)

raketa

Konečně je tu léto a prázdniny, ale i nový příspěvek na blogu. Kamkoli vyrážíme na cesty, či jen městskou dopravou, bereme s sebou časopisy a knížky. Vyplatilo se mi už od jednoho roku staršího syna sedět každý večer u jeho postýlky a listovat, číst v knížce. Pak začít chodit brzy do knihovny a umožnit mu volbu výběru si společného čtení. Dárkem pro něj je nejen pěkná, co nejobsáhlejší kniha, ale i předplatné oblíbeného časopisu. Teď, když přijdeme domů, jeho cesta míří k časopisu či knížce, které má právě rozečteno. Ano přiznávám, že u dcery už jsem takto od mala nesedávala, ale vidí příklad ve starším bráchovi a sama si už menší knížku ve druhé třídě přečte. A protože ráda maluje a tvoří, vytvořila si z novin a časopisů také svoje vlastní čtení, samozřejmě o zvířátkách.

Že něco připravujeme, jste se mohli dozvědět z našeho instagramu.

raketa

 

Máme pro vás jeden tip na dětský časopis, se kterým jsme se měli já a děti možnost seznámit na jeho křtu, který proběhl na jaře i s výtvarným workshopem, kde si děti vyrobily své vlastní “louky”. Časopis Raketa je prací mladých autorů a výtvarníků, zejména těch, kteří mají osobní zkušenost s malými dětmi.

raketa

Jsem moc ráda za spolupráci s nakladatelstvím Labyrint, který mi pro jednoho z Vás daroval výhru, kterou jistě přes léto oceníte. A to již zmíněný časopis Raketa a nádhernou knihu Proč obrazy nepotřebují názvy, která získala ocenění Magnesia Litera 2015 v kategorii kniha pro děti.

raketa

Podmínky soutěže jsou velmi jednoduché – zde na stránce či na FB u odkazu na článek napsat komentář s odpovědí na otázku: Jaké jídlo se Vám vybaví při vzpomínce na prázdniny? Samozřejmě nezapomeňte uvést na Vás kontakt v případě výhry. Losování se ujmou děti a budu o vítězi informovat zde i na FB Zdravá máma. Soutěž trvá od 14. – 24. července 2015. Hodně štěstí a těším se na komentáře!

Gratulujeme výherkyni!

IMG_20150728_202343

Ani dnes ovšem nepřijdete o recept. Testovali jsme poslední vydání časopisu, ve kterém nechybí ani recepty pro děti. Ovocný crumble už jsme kdysi na blogu vařili, ale tuňákový dip zatím ne. A byl výborný, samozřejmě jeho přípravu děti za mojí asistence zvládly samy.

 
Autor:
Ingredience
 • 1 konzerva kvalitního tuňáka (170g)
 • 2 lžíce majonézy
 • 2 lžíce kaparů
 • 2 lžíce olivového oleje
 • citrónová šťáva
 • listy petržele
 • zelenina (mrkev, okurka, kedlubna, paprika, řapíkatý celer..)
Postup
 1. Všechny ingredience na tuňákový dip vložíme do mísy a pomocí tyčového mixéru rozmixujeme v hladký krém.
 2. Zeleninu očistíme a nakrájíme na špalíčky.
 3. Tuňákový dip servírujeme s oblíbenou zeleninou a pečivem.

 

Pokud se vám časopis dostane do rukou, přeji příjemné listování …

raketa

 

 

 

 

 

4 comments

 1. zuza

  Raketu máme předplacenou a milujeme!(Antonín 3,5, Zuzana 26, Tomáš 25, František 1,5:))
  Léto a prázdniny…vzpomínky z děctví: Rohlíky z pekárny-k snídani s medem (část ve skleničce pro odlákání vosú a domácí marmeládou, k večeři opečené na ohni s kostkou sýra. Teď nejvíc saláty všeho druhu, hlavně rukolu a sušená rajčata, domácí česnek, loňské ořechy a květy lichořeřišnice, avokádo s citrónem, jahodové domácí nanuky.
  Z ještě dávnějšího dětství letní jablka.

  A crumble jsme taky zkoušeli, mňam!
  A sušenky, sušenky, sušenky. Nezvířátkové, i tak krásné, vykrajované formičkou Muminka z Finska. Agávový sirup a špalda podle vašeho receptu. Díky!

  Knihu proč obrazy nepotřebují názvy si přejeme už dlouho:)

  Společně vaříme moc rádi, momentálně u nás vede: mami upečeme dojt? Mrkvový! S lístečkama! Ale musí tam být svíčky! Budeme mít všichni najozeniny a přijde Mikuláš! Proč sebou praštil?
  zuzanka.ransova@seznam.cz

 2. Lenka

  Ako prázdninové jedlo sa mi vybavujú najviac zemiakové šúlance s makom. Veľmi mi chutili, a keďže moja mamina ich nerobievala, užila som si ich vždy do sýta keď som bola na prázdninách u tety – jej sestry.
  (kessinka17@gmail.com)

 3. Helena

  Cez prázdniny sme často jazdili na chatu a ked sa nám podarilo z výletu priniest viac čučoriedok, mamka ich pridala k lievancom a bolo to výborne, všetci sme si pochutnali.
  Momentálne je pre nás synonymom pre leto meloun. Manžel sa na neho teší už celu jar a aj náš Adámek (2 roky) si ho velmi oblubil.
  Ďakujem za váš blog, nachádzam v nom vela inšpirácií, pre nás najčastejšia pochutka z neho je oranžová pomazánka a zajtra sa chystám na čočku s koreňovou zeleninou.

  maneleh@gmail.com

Post a comment

You may use the following HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Rate this recipe: